Utvalgte høydepunkt fra terminlista sesongen 2019/2020:
Komplett terminliste finner du på skirenn.com
Dato | Renn | Hvor | Distanse – stilart | Birken-seeding | Vasa-seeding | Merknad |
---|---|---|---|---|---|---|
30. des | Romjulsrennet Sjusjøen | Hedmark | 23 km – K | |||
04. jan | Budorrennet | Hedmark | 45 km – K | Ja | Ja | |
11. jan | Kaiser maximillian lauf | Østerriket | 60 km - k | Ja | ||
16. jan | Hyttekarusell 1 | Fjellseter | 10km/5km - K | Uttaksløp NM | ||
18. jan | La Diagonela | Sveits | 65 km – K | Ja | ||
19. jan | Nordmarka rundt | Trønderlag | 20 km – K | |||
21.jan | Årsmøte | Gløshaugen | ||||
23.jan | Hyttekarusell 2 | Granåsen | 15/10km - F fellesstart | Uttaksløp NM stafett | ||
25. jan | Marcialonga | Italia | 70 km – K | Ja | ||
28.jan | Hyttekarusell 3 | Saupstad | Hank-sprinten, Kl.M klassisk sprint | |||
30. jan - 02. feb | NM Konnerud | Konnerud | Tors: 10/15 – F Fre: Sprint – K Lør: 7,5+7,5/15+15 Søn: Stafett | |||
01. feb | Markatrimmen | Trondheim | 20 km - K 40 km - K | Ja | ||
04.feb | Tour de Sweco Etappe 1 - Prolog | Fjellseter | 5km/10km - F | Uttaksløp NM | ||
05.feb | Tour de Sweco Etappe 2 | Bratsberg | 10km/15km - K | Uttaksløp NM | ||
06.feb | Tour de Sweco Etappe 3 - Finale/Monsterbakken | Ferista - Skistua | 8km - F | |||
09. feb | Jizerska Padesatka | Tsjekkia | 50 km – K | Ja | ||
11. feb | Hyttekarusell 7 | Fjellseter | 8+8/4+4 Skibytte fellesstart | |||
15. feb | Furusjøen rundt | Furusjøen | 45km - K | ja | ||
16. feb | Marka Rundt | Bymarka | 40 km – K | Ja | Ja | |
20. feb | Hyttekarusell 8 | Granåsen | 10/5km fristil intervallstart | |||
22-23. feb | Tour de Trøndelag | |||||
25 feb | Hyttekarusell 9 | Fjellseter | Kl.M normal 15/10km klassisk intervallstart | |||
01. mar | Vasaloppet | Sverige | 90 km – K | Ja | Ja | |
05. mar | Hyttekarusell 10 | Bratsberg | 15/10km Fristil fellesstart | M/sekk i 7'ern | ||
08. mar | Engadin skimarathon | Sveits | 42 km – F | |||
10.mar | Hyttekarusell 11 | Bekken P | Estenstadrennet 30km klassisk enkeltstart | |||
14. mar | HalvBirken | Hedmark | 28 km – K | Ja | ||
17. mar | Hyttekarusell 12 | Fjellseter | Birken-spesial, 14/7km. Klassisk fellesstart m/ sekk | |||
21. mar | Storlirennet | Trønderlag | 36 km – F | |||
21. mar | Birkebeinerrennet | Hedmark | 54 km – K | Ja | ||
26. - 29. mar | NM del 2 | Lillehammer | Tor: Team sprint – F Fre: 5/10 K Lør: 3- og 5-mil – indv. F | |||
28. mar | Marit Bjørgen-rennet | Trønderlag | 28 km – K | |||
28. mar | Reistadløpet | Troms | 50 km – K | Ja | ||
29. mar | Sørperennet | Trønderlag | 20 km – K | |||
29. mar | Stydenterfemmila / HK 13 | Fjellseter | 50 km - K intervall start | |||
02. apr | Hyttekarusell 14 | Skelbreidalen | Fiskebeiner spesisa. Kl.M i fiskebein | |||
04. apr | Flyktningrennet | Trønderlag | 42 km – K | Ja | ||
4. apr | Ylläs-Levi | Finland | 70 km – K | Ja | ||
18. apr | Troll skimaraton | Oppland | 95 km – K | Ja | Ja | |
18. apr | Skarverennet | Buskerud | 37 km – F | |||
24.apr | STAKEFESTEN | Studenterhytta | 50m, stafett - ØL | JA | JA | DP only Diagonalfri sone |