Øysand
Dette er stedet vi er 90% av tiden. Her blåser det bra på vest, nord-vest og hard sør-vest. Lang sandstrand, riktignok med en del rusk. Bunnforholdene er sand og gjørme, og det er lagt langgrunt så pass på finnene. Stedet har også fin gressplen og rigge og parkere på.
Øysand ligger ca. 2 mil utenfor Trondheim i sørvestlig retning, tar ca 15-20 min og kjøre.
Spesielle hensyn:
Kjør i gangfart inne på campingområde, vi har fått klager på råkjøring. Overtredelse av dette vil i ytterste konsekvens føre til bortvisning av alle vindsurfere.
Fuglereservatet som begynner ved de første røde husene er "no go zone" da det er 10 knops fartsbegrensing i dette område.
Link til kart.
Ringvebukta
Ringvebukta er en litt spesiellt spot da den fungerer selv om det virker vindstille alle andre steder i byen. Hvis det er meldt sørlig eller østlig trekk så fungerer Ringve. Spoten har en fin gresslette å rigge på og en liten strand. Parkering er 100 m unna vannet, så du må bære litt. Vær klar over at når du rigger opp så er du i le av odden, så det virker roligerer enn det er utpå.
Spoten ligger sentralt plassert på østsiden av Ladehalvøya, ca 10 mins kjøring fra byen. Pass på turistene, få ikke seilet oppi kotelettene og engangsgrillenn til alle de som sier at det er kaldt i vannet.
Fungerer på: NØ - Ø - S
Spoten har nesten alltid flatt vann, og er enkel og oversiktlig, men du bør kunne krysse for å seile her
Link til kart.
Flakk
Surfespot i fjorden med steinstrand. Fungerer bra på vest til nord. Liten parkeringsplass med liten gressplen til å rigge på. Gode muligheter for litt bølger når det står på som verst.
Ca 1,5 mil vest av byen og rundt 20 minutters kjøring
Spesielle hensyn:
Strømmen går til tider vekk fra land, fare for å bli "stonewashed" i røffe forhold. Dette er ikke et sted for nybegynnere.
Link til kart.
Stokkøya
Fungerer på nordvest, vest og sørvest. Dette er et flott idyllisk sted med en perfekt langgrunn sandlagune. Her er det eksepsjonelt bra både for viderekommende og nybegynner. Det er også mulighet for bølger når det blåser en del, da du kan få mye hav nesten rett inn.
Sjøsenteret tilbyr i tilegg billig overnatting, varme dusjer og strandbar.
Stokkøya ligger 14 mils kjøring og en ferge unna Trondheim du bør regne ca 2,5 til 3 timers reisetid.
Link til kart
Andre Steder
Storvika (Værnes, flyplass); W,SW, S og SØ
Ørlandet; W,WSW, NW
Sistranda (Frøya)
Hustadvika (Molde)