NORDISK STUDENTMESTERSKAP I ORIENTERING
INDIVIDUELT, 01.10.94
ARR.: NORGES TEKNISKE HØGSKOLES IDRETTSFORENING
NORDIC STUDENT CHAMPIONSHIP IN ORIENTEERING
INDIVIDUAL COMPETITION, October 1st 1994
TRONDHEIM, NORWAY


!

HERRER ELITE    10 110 m     265 påmeldte    241 startende   149 fullførte             
MEN                                                             
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
1	Tomas Jönsson		Kunglige Tekniska Høgsko.	1:19.55
2	Odin Tellesbø		Oslostudentenes IK		1:20.12
3	Fridolf Eskilsson	Chalmers			1:21.06
4	Fredrik Sundstrøm	Høgskolan i Falun/Borlänge	1:21.16
5	Pål Skogedal		NTH - Trondheim			1:21.31
6	Geir Torgersen 		NTH - Trondheim			1:21.40
7	Mattias Grahn		Chalmers			1:21.47
8	Peter Jacobsson 	Kunglige Tekniska Høgsko.	1:22.33
9	Christian Vogelsang	NTH - Trondheim			1:22.48
10	Stefan Sandahl  	Høgskolan i Falun/Borlänge	1:22.53
11	Jon Arne Glomsrud	NTH - Trondheim			1:22.58
12	Staffan Jacobsson	Teknikum Uppsala		1:23.39
13	Johan Sunden		Kunglige Tekniska Høgsko.	1:23.51
14	Pål Kittilsen		NTH - Trondheim			1:24.23
15	Gaute Stavik		NTH - Trondheim			1:24.59
16	Ari Heinola		Tampereen Tekuillinen Ko.	1:25.07
17	Bjørnar Lynum		NTH - Trondheim			1:26.03
18	Marko Vaisanen 		Finnish Sport Institute		1:26.34
19	Bent Erik Skaug 	NTH - Trondheim			1:26.39
20	Taisto Koykanen		OL-Bowlare			1:26.50
21	Jan Donner		Teckkarisuunnistajat		1:27.11
22	Lassi Virtanen  	Teckkarisuunnistajat		1:27.27
23	Hans Måd		Høgskolan i Karlskrona/R.	1:28.00
24	Olov Vikstrøm		IKSU Umeå			1:28.31
25	Tobias Andersson	Høgskolan i Karlskrona/R.	1:28.37
26	Petteri Laitinen	Tampereen Tekuillinen Ko.	1:28.38
27	Jan Kocbach		Universitetet i Bergen  	1:29.45	
28	Magnus Bergman  	Kunglige Tekniska Høgsko.	1:30.04
29	Knut W. Landstad	NTH - Trondheim			1:30.07
30	Asmo Vuorenpaa  	Tampereen Tekuillinen Op.	1:30.09
31	Øyvind Helgerud 	NTH - Trondheim			1:30.25
32	Magnus Johansson	Høgskolan i Falun/Borlänge	1:30.47
33	Freddrik Sturesson	Linkøpings Tekniska Høg.	1:31.30
34	Jon Arne Skrove 	Elverum Lærerhøgskole		1:31.41
35	Kalle Arewång		Høgskolan i Karlstad		1:31.50
36	Lars Myklebost  	NTH - Trondheim			1:32.10
37	Jonas Persson		Kunglige Tekniska Høgsko.	1:32.17
38	Jan Tore Ludvigsen	AVH - Trondheim			1:32.24
39	Kjell Erik Røysland	Universitetet i Bergen 		1:32.25
39	Vesa Hakkarainen	Tampereen Tekuillinen Ko.	1:32.25
41	Kelpo Koykanen  	OL-Bowlare			1:32.30
42	Peter Asp		Chalmers			1:32.54
43	Simo Suksivainen	Helsingin Koruppakorkeak.	1:32.57
44	Jon Magne Svendsbøe	NTH - Trondheim			1:33.48
45	Vidar Strand		Norges Landbrukhøgskole		1:34.00
46	Erik Paulsrud		NTH - Trondheim			1:34.09
47	Ville Halonen		LTKK				1:34.26
48	Manu Mutka		Teckkarisuunnistajat		1:34.34
49	Dag Steinar Ragvin	Norges Landbrukhøgskole		1:34.40
50	Ståle Hagen		Sykepleierskolen i Tr.h.	1:34.55
51	Riku Rintanen		Tampereen Tekuillinen Ko.	1:35.32
52	Øyvin Aarnes		Norges Landbrukhøgskole		1:35.42
53	Johan Ingemarsson	Høgskolan i Falun/Borlänge	1:35.43
54	Mats Livell		Kunglige Tekniska Høgsko.	1:36.08
55	Lars-Håkan Bengtsson	Høgskolan i Gavle/Sandviken	1:36.19
56	Anders Johansson	IKSU Umeå			1:36.31
57	Veli-Pekka Valkonen	Kuopion Yliopisto		1:36.45
58	Knut Harald Hylleseth	Norges Landbrukhøgskole		1:36.58
59	Lars Ole Valøen 	NTH - Trondheim			1:37.03
60	Endre Stokseth  	NTH - Trondheim			1:37.06
61	Andreas Larsson 	Linkøpings Tekniska Høg.	1:37.29
62	Geir Ulfeng		NTH - Trondheim			1:37.38
63	Reijo-Olavi Anttila	Teckkarisuunnistajat		1:37.54
64	Eirik Vikane		Universitetet i Bergen  	1:38.01
65	Håvard Hågård		Norges Landbrukhøgskole		1:38.02
66	Jyra Paavola		Tampereen Tekuillinen Op.	1:38.17
66	Gunnar Vatn		NTH - Trondheim			1:38.17
68	Erik Groth		Høgskolan i Karlstad		1:38.26
69	Miccå Salonen		Teckkarisuunnistajat		1:38.36
70	Christian Frøyd 	Oslostudentenes IK		1:38.37
71	Frode Nebell		NTH - Trondheim			1:38.50
72	Mats Ekman		Kunglige Tekniska Høgsko.	1:38.58
73	Marko Miettinen 	Helsingin Yliopisto		1:38.59
74	Lars Sjøberg		Høgskolan i Gavle/Sandviken	1:39.09
74	Audun Botterud  	NTH - Trondheim			1:39.09
76	Per Melin		Høgskolan i Luleå I.		1:39.12
77	Jaakko Leppann  	Joensuun Yliopisto		1:39.18
78	Sami Louekari		Helsingin Yliopisto		1:39.23
79	Stein Krogstad  	AVH - Trondheim			1:40.08
80	Fredrik Makinen 	Høgskolan i Gavle/Sandviken	1:40.16
81	Janne Aumo		Helsingin Yliopisto		1:40.24
82	Per Øhgren		Teknikum Uppsala		1:40.30
83	Hans Lundin		Høgskolan i Gavle/Sandviken	1:40.32
84	Ulrik Thisted		NTH - Trondheim			1:40.45
85	Kalle Andersson 	Høgskolan i Karlstad		1:41.09
85	Lars Brenne		NTH - Trondheim			1:41.09
87	Jonas Andersson 	Teknikum Uppsala		1:41.31
88	Thomas Mjøhus  		AVH - Trondheim			1:41.35
89	Jens Westin		Høgskolan i Gavle/Sandviken	1:41.49
90 	Steinar Øverås  	Oslostudentenes IK		1:42.03
91 	Lars-Ivar Aarseth	Norges Landbrukhøgskole		1:42.41
92	Gisle Nysæther  	NTH - Trondheim			1:42.48
93	Christer Abrahamsson	Høgskolan i Gavle/Sandviken	1:43.43
94	Peter Westerberg	Høgskolan i Karlstad		1:43.52
95	Martin Schøn		Sundsvalls Høgskola		1:43.53
96	Ola Jodal		Høgskolan i Karlstad		1:44.22
97	Tommi Humppi		Maltan Kauppaoppilaitus 	1:44.53
98	Øyvind Loe Johansen	NTH - Trondheim  		1:45.30
99	Jon Hårdman		Teckkarisuunnistajat		1:45.51
100	Timo Narvinen		Tampereen Tekuillinen Ko.	1:45.59
101	Johs. Hjelmstad 	Norges Landbrukhøgskole		1:46.09
102	Magnus Åhling		Kunglige Tekniska Høgsko.	1:46.37
103	Mikael Ekstrøm  	Chalmers	    		1:46.38
103	Øyvind Hopsnes  	NTH - Trondheim			1:46.38
105	Mikki Kauhu		Helsingin Koruppakorkeak.	1:46.41
106	Bjørn P. Løvås  	AVH - Trondheim			1:46.42
107	Erno Puukkonen  	Teckkarisuunnistajat		1:46.55
108	Asle Gudim		NTH - Trondheim			1:47.20
108	John M. Lervik  	NTH - Trondheim			1:47.20
110	Peter Andersson 	Høgskolan i Luleå I.		1:47.47
111	Pertto Makela		Teckkarisuunnistajat		1:48.45
112	Tore Hansen		Norges Landbrukhøgskole		1:48.52
113	Henrik Erlandsson	Høgskolan i Gavle/Sandviken	1:49.25
114	Tero Taulavuori 	Tampereen Tekuillinen Ko.	1:50.03
115	Mikko Karppinen 	Teckkarisuunnistajat		1:50.33
116	Espen Danevad		AVH - Trondheim			1:52.02
117	Einar Teslo		Norges Landbrukhøgskole		1:52.09
118	Jouni Hejakka		Teckkarisuunnistajat		1:52.16
119	Tomas Henriksson	Linkøpings Tekniska Høg.	1:52.23
120	Anders Westberg 	Linkøpings Tekniska Høg.	1:52.36
121	Einar Eriksson  	Kunglige Tekniska Høgsko.	1:53.13
122	Lars Ljunggren  	Mitthøskolan i Østersund	1:53.25
123	Kjetil Aas-Jakobsen	NTH - Trondheim  		1:55.08
124	Calle Bohman		Kunglige Tekniska Høgsko.	1:55.29
125	Dyre M.Gulbrandsen	NTH - Trondheim  		1:55.36
126	Morten Mosland  	NTH - Trondheim			1:55.56
127	Fredrik Karlsson	Chalmers			1:56.15
128	Tommy Javhojervi	Norges Idrettshøyskole  	1:56.51
129	Tomas Holm		Chalmers			1:57.32
130	Terje Heggelund 	NTH - Trondheim			1:57.48
131	Peter Alvarsson 	Linkøpings Tekniska Høg.	1:57.51
132	Lars-Erik Karlsson 	Kunglige Tekniska Høgsko.      	1:58.32
132	Trond Lund		NTH - Trondheim			1:58.32
134	Kari Salonen		Teckkarisuunnistajat		1:59.53
135	Petri Jonnilainen	Teckkarisuunnistajat		2:00.14
136	Markku Hannula  	Helsingin Yliopisto		2:02.31
137	Jarle Gullaksen 	NTH - Trondheim			2:03.07
138	Tomas Boman		Linkøøings Tekniska Høg.	2:05.35
139	Erkla Laininen  	Teckkarisuunnistajat		2:08.30
140	Jon Olav Kristensen	NTH - Trondheim			2:08.39
141	Tobias Mårtensson	Kunglige Tekniska Høgsko.      	2:14.26
142	Jan Poulsen		NTH - Trondheim			2:17.30
143	Lars Gustavsson 	Linkøpings Tekniska Høg.	2:17.36
144	Mats Edberg     	Kunglige Tekniska Høgsko.      	2:17.47
145	Jonas Lundberg  	Høgskolan i Luleå I.		2:22.57
146	Jon Røsok       	Norges Landbrukhøgskole       	2:24.44
147	Pål Christian Ingierd	NTH - Trondheim			2:33.57
148	Erik Nilsson		Høgskolan i Luleå I.		2:51.36
149	Thomas Bækhus		Trondheim øk. Høgskole  	3:53.08
	Alpo Kuusisto 		Teckkarisuunnistajat		BRUTT
	Anders Hedberg   	Mitthøskolan i Østersund	DISK
	Anders Høijby 		Høgskolan i Karlstad		DISK
	Anders Johansson   	Høgskolan i Karlstad		DISK
	Anders Knutsson 	Linkøpings Tekniska Høg.	BRUTT
	Anders Sahlen   	Høgskolan i Luleå I.		DISK
	Anders Sandblad 	Linkøpings Tekniska Høg.	DISK
	Anders Svensson 	Kunglige Tekniska Høgsko.	DISK
	Andreas Carlqvist	Høgskolan i Falun/Borlänge	DISK
	Averell Koykanen   	OL-Bowlare			DISK
	Bjørn Frodin 		Chalmers			DISK
	Bjørn Lovang 		Høgskolan i Karlstad		BRUTT
	Budweiser Koykanen   	OL-Bowlare			DISK
	Christian Andresen 	Norges Landbrukhøgskole		DISK
	David Eskhult 		Uppsala Akademikers IF		DISK
	David Gustavsson   	Teknikum Uppsala		DISK
	Fredrik Johansson   	Chalmers			DISK
	Fredrik Noberius 	Kunglige Tekniska Høgsko.	BRUTT
	Fredrik Svahn 		Linkøpings Tekniska Høg.	BRUTT
	Geir Meland 		NTH - Trondheim			BRUTT
	Hans Jonsson   		Kunglige Tekniska Høgsko.	DISK
	Heikki Aarrejoki 	Teckkarisuunnistajat		DISK
	Heikki Laine		Tampereen Tekuillinen Ko.	DISK
	Henrik Bjørk 		Høgskolan i Gavle/Sandviken	BRUTT
	Henrik Råberg 		Høgskolan i Karlstad		INNLAGT
	Håkan Stoltz 		Sundsvalls Høgskola		DISK
	Håkon Dåsnes 		Norges Landbrukhøgskole		DISK
	Ilpo Pietilainen	Oulun Yliopisto			DISK
	Jacob Bolin 		Høgskolan i Karlstad		DISK
	Jakob Elkert   		Linkøpings Tekniska Høg.	DISK
	Jan Tore Foss 		Norges Landbrukhøgskole		DISK
	Jerker Axelsson 	Høgskolan i Karlstad		BRUTT
	Joacim Ericsson 	Høgskolan i Luleå I.		DISK
	Jon Tore Vik 		AVH - Trondheim			DISK
	Jonas Birgersson 	Linkøpings Tekniska Høg.	DISK
	Jonas Stenberg 		Kunglige Tekniska Høgsko.	DISK
	Jonny Bergman		Høgskolan i Falun/Borlänge	DISK
	Juha Hiirsalmi 		Tampereen Tekuillinen Ko.	DISK
	Jukka Kujanpaa   	Tampereen Tekuillinen Ko.	DISK
	Jukka Vanninen		LTKK				DISK
	Jørgen Ljungberg   	Kunglige Tekniska Høgsko.	BRUTT
	Jørgen Noren   		Høgskolan i Gavle/Sandviken	DISK
	Kent Karlsson 		Høgskolan i Karlstad		DISK
	Kjartan Hauger 		Oslostudentenes IK		DISK
	Knut Aalde 		NTH - Trondheim			DISK
	Lars Henning Engblad 	NTH - Trondheim			DISK
	Lars Inge Arnevik 	AVH - Trondheim			DISK
	Lars Lindholm 		Kunglige Tekniska Høgsko.	BRUTT
	Lars Nordin 		Kunglige Tekniska Høgsko.	BRUTT
	Lars Petter Glomsrud   	NTH - Trondheim			DISK
	Magnus Cederlif 	Kunglige Tekniska Høgsko.	DISK
	Magnus Ericsson 	Chalmers			BRUTT
	Martin Larsson 		Chalmers			BRUTT
	Mats Berg 		Kunglige Tekniska Høgsko.	DISK
	Mats Edengren   	Linkøpings Tekniska Høg.	DISK
	Mats Lundback 		Kunglige Tekniska Høgsko.	BRUTT
	Mats Thulin 		Chalmers			DISK
	Mikael Brorsson   	Chalmers			DISK
	Niklas Callenmark 	Høgskolan i Gavle/Sandviken	BRUTT
	Niklas Henriksson 	Chalmers			DISK
	Niklas Åhsman   	Høgskolan i Gavle/Sandviken	DISK
	Nils Arne Johannessen 	Høgskolen i Agder		DISK
	Ola Cliffordson		Chalmers			HUKA
	Olav Høgseth   		Elverum Lærerhøgskole		DISK
	Olav Nedrelid 		NTH - Trondheim			DISK
	Olav Snildal   		NTH - Trondheim			DISK
	Pasi Hujakka 		Teckkarisuunnistajat		BRUTT
	Per Envall 		Høgskolan i Karlskrona/R.	BRUTT
	Per Kåre Limmesand   	NTH - Trondheim			DISK
	Per Øyvind Stene   	NTH - Trondheim			DISK
	Peter Bylund 		Høgskolan i Gavle/Sandviken	BRUTT
	Petter Holme 		Teknikum Uppsala		BRUTT
	Plaani Lantela 		Helsingin Koruppakorkeak.	BRUTT
	Richard Johansson 	Kunglige Tekniska Høgsko.	BRUTT
	Richard Mountstevens 	Kunglige Tekniska Høgsko.	DISK
	Robert Fredriksson 	NTH - Trondheim			BRUTT
	Rune Nygaard 		Universitetet i Bergen		BRUTT
	Sami Takaluoma 		Tampereen Tekuillinen Ko.	DISK
	Skage Hoel Gløersen 	Kunglige Tekniska Høgsko.	BRUTT
	Sturla Sjåvik   	Norges Landbrukhøgskole		DISK
	Sven Bergqvist 		Mitthøskolan i Østersund	BRUTT
	Thormod Berg 		Oslostudentenes IK		DISK
	Tomas Andersson 	Høgskolan i Karlstad		BRUTT
	Tomas Helfridsson 	Kunglige Tekniska Høgsko.	BRUTT
	Tommy Nilsson 		Linkøpings Tekniska Høg.	DISK
	Torbjørn Blom-Hagen 	NTH - Trondheim			BRUTT
	Torstein Are   		NTH - Trondheim			DISK
	Øystein Nesse   	NTH - Trondheim			DISK
	Øyvind Julshamn 	Trondheim Øk. Høgskole		DISK
	Øyvind Stokseth   	NTH - Trondheim			DISK


!

DAMER ELITE     6120 m    115 påmeldte    107 startende    78 fullførte
WOMEN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
1	Karin Hellman		Høgskolan i Karlstad		1:00.36
2	Britta Backlund 	Høgskolan i Falun/Borlänge	1:00.57
3	Anna-Karin Skoglund	Kunglige Tekniska Høgsko.	1:01.09
4	Karoline Bredeland	Oslostudentenes IK		1:01.37
5	Lei Laine		Helsingin Yliopisto		1:02.15
6	Heidi Liljestrøm	Svenska HH Helsingki		1:03.27
7	Katja Peltola		Kunglige Tekniska Høgsko.	1:03.38
8	Sini Kemppainen 	Teckkarisuunnistajat		1:04.34
9	Hanna Rangert		Chalmers			1:04.55
10	Karolina Arewång	Høgskolan i Falun/Borlänge	1:05.00
11	Erica Johansson 	NTH - Trondheim			1:05.08
12	Anna Skogtjarn  	Chalmers			1:05.20
13	Kirsi Haarala		Kuopion Yliopisto		1:05.22
14	Randi Hole		Universitetet i Bergen  	1:05.40
15	Anne Mette Grøtli	NTH - Trondheim			1:06.28
16	Mirka Huutaja		Lapin Yliopisto 		1:06.29
17	Marika Nylund		Høgskolan i Falun/Borlänge	1:06.31
18	Ingrid Undstad  	Oslostudentenes IK		1:07.05
19	Susanne Petersson	IKSU Umeå			1:07.38
20	Helena Norberg  	Høgskolan i Falun/Borlänge	1:07.41
21	Jenny Tiren		Høgskolan i Falun/Borlänge	1:08.06
22	Mone Eriksen		Norges Idrettshøyskole  	1:08.31
23	Mia Karvanen		Finnish Sport Institute 	1:08.58
24	Valborg Madslien	NTH - Trondheim			1:09.20
25	Åsa Petterson		IKSU Umeå			1:10.36
26	Karin Olsson		Uppsala Akademikers IF  	1:10.42
27	Åsa Hedin		Uppsala Akademikers IF  	1:10.55
28	Taran Aure		Høgskolen i Telemark		1:11.20
29	Mia Jodal		Kunglige Tekniska Høgsko.	1:12.00
30	Anna Jansson		Linkøpings Tekniska Høg.	1:12.40
31	Øygunn Østhagen 	Norges Landbrukhøgskole		1:13.12
32	Johanna Isaksson	Høgskolan i Karlstad		1:13.52
33	Piia Jukola		Turun Yliopisto 		1:14.00
34	Riikka Kivele		Helsingin Yliopisto		1:14.07
35	Petra Andersson 	Linkøpings Tekniska Høg.	1:14.09
36	Mia Eliasson		Linkøpings Tekniska Høg.	1:15.01
37	Kirsti Lysaker  	Norges Landbrukhøgskole		1:15.15
38	Charlotte Petersson	IKSU Umeå			1:15.46
39	Louise Gøthfors 	IKSU Umeå			1:16.05
40	Åsa Gunnarsson  	Høgskolan i Jønkøping		1:16.14
41	Maria Lidfors		Høgskolan i Falun/Borlänge	1:16.16
42	Malin Svensson  	IKSU Umeå			1:16.23
43	Julie Calder		Uppsala Akademikers IF  	1:18.52
44	Katrine Finstad 	Universitetet i Oslo		1:19.02
45	Maria V. Schmalensee	Idrottshøgskolans IF Stoc	1:19.14
46	Silje Wærp		NTH - Trondheim			1:19.21
47	Anna Haglund		Kunglige Tekniska Høgsko.	1:19.45
48	Rhine Amundsen  	AVH - Trondheim			1:20.05
49	Paula Hårdman		Teckkarisuunnistajat		1:20.34
50	Maria Nilsson		Høgskolan i Gavle/Sandviken	1:20.58
51	Marie Svensk		Linkøpings Tekniska Høg.	1:21.33	
52	Veronika Jønsson	IKSU Umeå			1:21.43
53	Ingunn Mortensen	Universitetet i Bergen  	1:22.44
54	Mari Moseid		AVH - Trondheim			1:24.02
54	Kristin Ohlhans 	Høgskolan i Luleå I.		1:24.02
56	Andrea Wallenius	Chalmers			1:25.27
57	Sanna Multala		OL-Bowlare      		1:25.49
58	Line Nybakken		Norges Landbrukhøgskole		1:26.03
59	Trine Trongmo		Norges Landbrukhøgskole		1:27.08
61	Ella Sax		Idrottshøgskolans IF Stoc	1:28.03
62	Sara Nordahl		Høgskolan i Karlstad		1:28.56
63	Karin Israelson 	Høgskolan i Gavle/Sandviken	1:29.15
64	Marie Eriksson  	Høgskolan i Karlstad		1:29.40
65	Pernilla Ericsson	Høgskolan i Luleå I.		1:30.37
66	Karin Techel		Idrottshøgskolans IF Stoc	1:32.22
67	Maria Helmersson	Mitthøskolan i Østersund	1:32.50
68	Kari Mohn		Høgskolen i Telemark		1:33.38
69	Hanne Zimmer		Oslostudentenes IK		1:35.36
70	Anne Hauger		Elverum Lærerhøgskole		1:41.21
71      Åsa Bengtsson		IKSU Umeå       		1:42.49
72	Anna-Karin Rødstrøm	Høgskolan i Karlstad		1:43.29
73	Ingunn Berget		Norges Landbrukhøgskole		1:47.15	
74	Sanna Laaksonen 	Teckkarisuunnistajat		1:52.15
75	Sanna Miettinen 	OL-Bowlare      		1:54.11
76	Annika Saarela  	OL-Bowlare      		1:55.10
77	Lene Sparre		NTH - Trondheim			1:59.00
78	Ragne Berre		NTH - Trondheim			3:17.16
	Ann-Christin Stropp 	Sundsvalls Høgskola		BRUTT
	Anna Beskow 		Uppsala Akademikers IF		BRUTT
	Anne Sofie Vold   	Norges Landbrukhøgskole		DISK
	Annika Adreasson 	Kunglige Tekniska Høgsko.	BRUTT
	Annika Jacobsson   	Høgskolan i Luleå I.		DISK
	Britt Ingunn Lund 	BI Lund				BRUTT
	Britta Grennberg 	NTH - Trondheim			DISK
	Eli Morttjernsberg 	Elverum Lærerhøgskole		BRUTT
	Hilde Lunde 		NTH - Trondheim			DISK
	Ine Haarberg   		Norges Idrettshøyskole		DISK
	Ingerid Langslet 	NTH - Trondheim			DISK
	Johanna Snokas 		OL-Bowlare			DISK
	Karin Pettersson 	Stockholmsuniversitetet		BRUTT
	Kristin Hasle 		Norges Landbrukhøgskole		BRUTT
	Kristin Ulven   	NTH - Trondheim			DISK
	Linn Nilsson   		Uppsala Akademikers IF		DISK
	Lisa Jonsson 		Chalmers			BRUTT
	Maiken Skirstad Mo	University of Warwick OS	DISK
	Malin Christiansson 	Chalmers			DISK
	Margrete Danevad 	Høgskolen i Agder		DISK
	Maria Ottosson 		Høgskolan i Karlstad		DISK
	Marie Gabrielsson 	Høgskolan i Karlstad		DISK
	Mervi Olkoniemi   	Helsingin Yliopisto		DISK
	Randi Lillealtern 	AVH - Trondheim			DISK
	Sanna-Kaisa Viholainen 	Kuopion Yliopisto		DISK
	Sofia Pålsson 		Mitthøskolan i Østersund	BRUTT
	Wenche Falk-Larsen 	Norges Landbrukhøgskole		BRUTT
	Åse H Laukli   		NTH - Trondheim			DISK

!

HERRER MOSJON    4935 m       136 påmeldte    117 startende    85 fullførte
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1	 Tor Gunnar Aksland	NTH - Trondheim			43.41
2	 Anders Løwgren		Høgskolan i Falun/Borlänge	44.52
3	 Eric Jaremalm		Linkøpings Tekniska Høg.	47.04
4	 Terje Sporaland	NTH - Trondheim			47.06
5	 Vidar Fossli		NTH - Trondheim			49.15
6	 Nils Gunnar Rørsveen	NTH - Trondheim			49.23
7	 Per Karlback		Høgskolan i Karlstad		51.23
8	 Arne Dybdahl		Teckkarisuunnistajat		51.32
9	 Per-Anders Olsson	Høgskolan i Gavle/Sandviken	51.33
10	 Eskil Åsmul		NTH - Trondheim			51.35
11	 Asbjørn Grøvelen	NTH - Trondheim			52.21
12	 Håvard Johannessen	NTH - Trondheim			52.25
13	 Ulf Johansson		Linkøpings Tekniska Høg.	53.14
14	 Robert Bertilsson	Høgskolan i Luleå I.		53.38
15	 Torgeir Aune		NTH - Trondheim			53.53
16	 Vidar Beisvåg		AVH - Trondheim			53.59
17	 Jørn Ødegård		AVH - Trondheim			54.27
18	 Knut Bjørgum		AVH - Trondheim			54.39
19	 John A. Wilhelmsen	NTH - Trondheim			54.41 
20       Bj|rar Andre Haug      NTH - Trondheim			54.57
21	 Amund Moen		NTH - Trondheim			55.36
22	 Bengt Johansson	NTH - Trondheim			56.54
23	 Gunnar Rofstad		Trondheim øk. Høgskole		57.18
24	 Erik Østerlin		Chalmers			57.32
25	 Petter N. Andersen	NTH - Trondheim			58.01
26	 Håvard Botterud	NTH - Trondheim			58.06
27	 Per Søderberg		Chalmers			58.12
28	 Gunnar Westgaard	NTH - Trondheim			58.23
29	 Jan Bergman		Kunglige Tekniska Høgsko.	58.59
30	 Martin Gøransson	Chalmers			59.15
31	 Stefan Gillstrøm	Kunglige Tekniska Høgsko.	59.28
32	 Risto Lynxlynx		Teckkarisuunnistajat		59.39
33	 Lars Johansson		NTH - Trondheim		      1:00.03
34	 Henning Grue Hagen	NTH - Trondheim		      1:00.34
35	 Anders Larsson		Chalmers		      1:00.58
36	 Jul Brustad		Trondheim øk. Høgskole	      1:02.41
37	 Anders Ljungberg	Høgskolan i Luleå I.	      1:02.44
38	 Pontus Johansson	Høgskolan i Luleå I.	      1:02.45
39	 Anders Holst		NTH - Trondheim	              1:02.48
40	 Tuomo Vuorenpaa	Teckkarisuunnistajat	      1:03.05
41	 Sami Rapo		Teckkarisuunnistajat	      1:03.30
42	 Frode Hermansen	Gjøvik Ingeniørhøgskole	      1:03.39
43	 Jan Gleven		Høgskolan i Gavle/Sandviken   1:04.01
44	 Niklas Hall		Høgskolan i Karlstad	      1:04.07
45	 Christian Aaserud	NTH - Trondheim	              1:04.40
46	 Eero Manerus		Teckkarisuunnistajat	      1:05.07
47	 Espen Schaatun		NTH - Trondheim	              1:05.35
48	 Jan M. Galåen		NTH - Trondheim	              1:05.37
49	 Adolf Koykanen		OL-Bowlare	              1:06.09
50	 Alexander Bakke	NTH - Trondheim	              1:07.10
51	 Mikael Porthin		Teckkarisuunnistajat	      1:07.13
52	 Even Angell Petersen	NTH - Trondheim	              1:07.17
53	 Klas Friborg		Høgskolan i Gavle/Sandviken   1:07.49
54	 Torkel Lappegård	NTH - Trondheim	              1:08.05
55	 Morten Rannem		NTH - Trondheim	              1:08.12
56	 Tommy Sørlien		Gjøvik Ingeniørhøgskole	      1:08.37
57	 Ole V. Soug		NTH - Trondheim		      1:08.40
58	 Marcus Bull		Oslostudentenes IK	      1:09.51
59	 Asbjørn Skaro		NTH - Trondheim	              1:10.45
60	 Geir Åke Dahlen	NTH - Trondheim		      1:11.21
61	 Atle Alsaker		NTH - Trondheim	 	      1:11.32
62	 Harald Musum		NTH - Trondheim		      1:14.22
63	 Peter Johansson	Linkøpings Tekniska Høg.      1:15.24
64	 Morten Skogsfjord	NTH - Trondheim		      1:15.36
65	 Erik Spangberg		NTH - Trondheim		      1:17.47
66	 Tomas Rendalen		Chalmers		      1:18.34
67	 Atle Gulbrandsen	Norges Landbrukhøgskole	      1:19.22
68	 Håkan Nilsson		Sundsvalls Høgskola	      1:19.57
69	 Anders Hauge		NTH - Trondheim	              1:20.47
70	 Bård Moseng		NTH - Trondheim	              1:24.13
71	 Janne Mattila		Tampereen Tekuillinen Ko.     1:28.32
72	 Roar Berge		NTH - Trondheim	              1:29.38
73	 Kristoffer Krossby	NTH - Trondheim	              1:30.35
74	 Hans Petter Lodgaard	Trondheim Ingeniørhøgsk.      1:31.39
75	 Anders Adolfsson	Sundsvalls Høgskola	      1:32.21
76	 David Kronestrand	Kunglige Tekniska Høgsko.     1:32.26
77	 Henning Gulliksen	NTH - Trondheim	              1:35.35
78	 Juhana Paskasmaa	Teckkarisuunnistajat	      1:36.24
79	 Gisle Paulsen		Skoleløs		      1:37.44
80	 Anders Svensson	Chalmers		      1:37.57
81	 Fredric Norrå		Høgskolan i Gavle/Sandviken   1:43.30
82	 Einar Markhus		NTH - Trondheim		      1:49.11
83	 Erik Kardasjh		NTH - Trondheim		      1:50.22
84	 Jørgen Tegdan		NTH - Trondheim		      2:58.55
85	 Erik Aalde		NTH - Trondheim		      4:14.56

	 Anders Larsson 	Linkøpings Tekniska Høg.	BRUTT
	 Anders Skaug 		NTH - Trondheim			BRUTT
	 Ari Vuorenpaa 		Helsingin Ammattikorkea.	BRUTT
	 Arne Dolven 		NTH - Trondheim			DISK
	 Bjørn H Aunøyen 	NTH - Trondheim			DISK
	 Bjørnar Egeland   	AVH - Trondheim			DISK
	 Christian Gundersen 	NTH - Trondheim			DISK
	 Dag Helland Hansen 	NTH - Trondheim			DISK
	 Dan Johansson   	Linkøpings Tekniska Høg.	DISK
	 Fredrik Hansson 	Høgskolan i Gavle/Sandviken	DISK
	 Fredrik Nilsson 	Kunglige Tekniska Høgsko.	BRUTT
	 Haakon Dolven 		NTH - Trondheim			DISK
	 Harri Fetula   	Tampereen Tekuillinen Ko.	DISK
	 Håkan Bernhardson   	Sundsvalls Høgskola		DISK
	 Håkon Gudding 		NTH - Trondheim			BRUTT
	 Jan Arne Erve   	NTH - Trondheim			DISK
	 Jani Lopponen   	Høgskolan i Karlstad		DISK
	 Johan Liljequist 	Chalmers			DISK
	 Kent Nyman   		Høgskolan i Gavle/Sandviken	DISK
	 Klas Bieganski   	Kunglige Tekniska Høgsko.	DISK
	 Magnus Nilsson 	Linkøpings Tekniska Høg.	DISK
	 Markus Olin   		Linkøpings Tekniska Høg.	DISK
	 Mattias Larsson 	Linkøpings Tekniska Høg.	DISK
	 Mikael Larsson   	Høgskolan i Gavle/Sandviken	DISK
	 Mikko Koivisto   	Tampereen Tekuillinen Ko.	DISK
	 Rune Kristiansen   	AVH - Trondheim			DISK
	 Tommi Haakana 		Tampereen Tekuillinen Ko.	DISK
	 Tore Krogh 		NTH - Trondheim			BRUTT
	 Ulf Anzen   		Høgskolan i Gavle/Sandviken	DISK
	 Ulf Nilsson   		Sundsvalls Høgskola		DISK
	 Vidar Hardeland 	Universitetet i Bergen		BRUTT
	 Øyvind Kvennås 	NTH - Trondheim			DISK

!

DAMER MOSJON    4290 m      59 påmeldte    52 startende   40 fullførte
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1	 Linda Hedberg		Chalmers			  58.11
2	 Christine Paulsen	Skoleløs			  58.28
3	 Mari Pettersson	AVH - Trondheim	 		1:01.08
4	 Katrine Austmo		NTH - Trondheim			1:02.44
5	 Kathrine Ilje		NTH - Trondheim			1:05.11
6	 Åshild Fatland		Norges Idrettshøyskole		1:06.06
7	 Susanne Johansson	Linkøpings Tekniska Høg.	1:06.07
8	 Helena Rungera		Linkøpings Tekniska Høg.	1:06.13
9	 Ellen Undseth		NTH - Trondheim			1:07.29
10	 Virva Mononen		Ikaalisten Kasi-ja Taide.	1:07.44
11	 Lisa Johansson		Kunglige Tekniska Høgsko.	1:09.39
12	 Tonje Holm		NTH - Trondheim			1:09.42
13	 Marie Bernhardsson	Kunglige Tekniska Høgsko.	1:09.49
14	 Karianne Jebens	Høgskolen i Oslo		1:10.01
15	 Malin Olsson		Høgskolan i Falun/Borlänge	1:11.10
16	 Inger Søndervik	Universitetet i Bergen		1:12.07
17	 Lotta Ekberg		Høgskolan i Gavle/Sandviken	1:13.48
18	 Tone Merete Hoel	NTH - Trondheim			1:15.02
19	 Nina Antonsen		Høgskolen i Telemark		1:15.19
20	 Silje Veggan		Oslostudentenes IK		1:15.52
21	 Anne-Marie Larsson	NTH - Trondheim			1:15.55
22	 Annukka Lammi		Turun Yliopisto			1:18.20
23	 Jatta Villiranne	Oulun Yliopisto			1:19.22
24	 Anette Roll Karlsen	Skoleløs			1:19.25
25	 Kristin Tørum		Høgskolen i Telemark		1:19.33
26	 Kirsi Mikkonen		Teckkarisuunnistajat		1:20.23
27	 Hilde Garvik		Høgskolen i Telemark		1:20.57
28	 Carina Johansson	Chalmers			1:21.34
29	 Marte Braathen		Høgskolen i Sogn		1:22.14
30	 Kathrine Gulbrandsen	Oslostudentenes IK		1:28.48
31	 Kari Anne Holte	NTH - Trondheim			1:30.45
32	 Anneli Johansson	Mitthøskolan i Østersund	1:32.48
33	 Berit Sæther		NTH - Trondheim			1:35.47
34	 Grete Skaug		NTH - Trondheim			1:35.51
35	 Annika Pertilsson	Høgskolan i Gavle/Sandviken	1:46.29
36	 Jenny Knutsen		Høgskolan i Gavle/Sandviken	2:04.42
37	 Kjersti Løvik		Norges Landbrukshøgskole	2:04.57
38	 Elin Salthaug		NTH - Trondheim			2:21.38
39	 Marijke Taverne	NTH - Trondheim			2:22.05
40	 Linda Engman		Høgskolan i Gavle/Sandviken	2:28.10

	 Ann Nilsson   		Høgskolan i Gavle/Sandviken	DISK
	 Annika Vilhelmsson   	Linkøpings Tekniska Høg.	DISK
	 Anny Øen 		Universitetet i Bergen		BRUTT
	 Eva Ode   		Linkøpings Tekniska Høg.	DISK
	 Fredrika Johansson   	Linkøpings Tekniska Høg.	DISK
	 Jenny Rosen 		Høgskolan i Gavle/Sandviken	BRUTT
	 Klara Lyngnes 		NTH - Trondheim			BRUTT
	 Lisa Bergh 		Linkøpings Tekniska Høg.	BRUTT
	 Liv Ormberg   		NTH - Trondheim			DISK
	 Pernille S. Schaathun	Norges Handelshøgskole		DISK
	 Silje Gulbrandsen   	NTH - Trondheim			DISK
	 Susanna Tervo   	Helsingin Koruppakorkeak.	DISK

!

NYBEGYNNERE    3205 m      34 påmeldte   26 startende   18 fullførte
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1	 Marianne Aase		NTH - Trondheim			  34.12
2	 Mats Berglund		Høgskolan i Gavle/Sandviken	  45.00
3	 Morten Vinje		Universitetet i Oslo		  47.24
4	 Erika Eklund		Høgskolan i Gavle/Sandviken	  49.27
5	 Eli Moe Nilssen	NTH - Trondheim			  52.14
6	 Elin Grønvold		Høgskolen i Telemark		1:00.28
7	 Guido Ripke		Høgskolan i Gavle/Sandviken	1:04.12
8	 Hege N. Maribo		Høgskolen i Telemark		1:08.48
9	 Maria Nykyri		Sundsvalls Høgskola		1:12.06
10	 Ulrik Merbom		Høgskolan i Gavle/Sandviken	1:18.54
11	 Åsa Jonson		NTH - Trondheim			1:19.51
12	 Hege Bestum		Idrettshøyskolen Tr.heim	1:22.53
13	 Britt S. Gulbrandsen	NTH - Trondheim			1:24.39
14	 Arild Skaga		Norges Landbrukhøgskole		1:25.57
15	 Charlotta Siren	Uppsala Akademikers IF		1:28.59
16	 Solveig Johansen	Universitetet i Oslo		1:30.54
17	 Anne Røyse		NTH - Trondheim			1:41.55
18	 Berit D. Løvik		AVH - Trondheim			2:40.08
	
	 Arne Eik  	 	NTH - Trondheim			DISK
	 Beata Ljung   		Sundsvalls Høgskola		DISK
	 Charlotte Andersen   	NTH - Trondheim			DISK
	 Eli Hanto Moen   	NTH - Trondheim			DISK
	 Frode Nygård   	NTH - Trondheim			DISK
	 Jens Ole Bjørnstad   	NTH - Trondheim			DISK
	 Marit Flatabø   	NTH - Trondheim			DISK
	 Trond Egil Arnesen  	Høgskolen i Telemark		DISK


Created 950316 by Pål Christian Ingierd